Ako Otehotnieť? Otehotnenie.sk - portál a eshop.

Otehotnenie.sk je portál a eshop venovaný neinvazívnej liečbe neplodnosti a problémom s otehotnením.

Späť

Fajčenie v tehotenstve ohrozuje zdravie dieťaťa

04 January 2013

Pridal: Otehotnenie.sk
Pridané: 08:15, 4.01.2013
Počet zobrazení: 5855

Podľa štúdie amerického Národného inštitútu pre výskum drogových závislostí sú deti fajčiarok vzpurnější a správajú sa rizikovejšie, experimentujú s tabakom už okolo 10 rokov veku a v dospievaní trpia úzkostnými poruchami.

Fajčenie v tehotenstve ohrozuje zdravie dieťaťa

"Má to svoju podstatu vo vplyve tabaku na mozog dieťaťa," povedala ČTK lekárka z pražskej poradne pre odvykanie od fajčenia Eva Králíková. Fajčiarkam sa rodia deti ľahšia približne o 250 gramov. "Ženy väčšinou vedia, že budú mať menšie dieťa, a mylne sa domnievajú, že pôrod bude ľahší. To je omyl, záleží na veľkosti hlavičky. Menšia pôrodná váha však predstavuje fyzický i psychický handicap, ktorý sa prejaví v ďalšom vývoji dieťaťa,".

Podľa Králikovej bol dokonca u detí silných fajčiarok po narodení opísaný abstinenčný syndróm - novorodenec neutíšiteľne kričal a upokojil sa, až keď dostal nikotínovú náplasť. Popredný odborník na liečenie závislostí, primár Psychiatrickej liečebne Bohnice Karel Nešpor, ČTK povedal, že nikotín zvyšuje riziko potratu. "Žena by mala prestať v tehotenstve fajčiť už preto, aby dieťa donosila. Dieťa fajčiarky sa vlastne dusí, s matkinou krvou dostáva vedľa kyslíka tiež oxyd uhoľnatý," vysvetlil. Zdroj: ČTK-Naďa Myslivcová

  • Včelí peľ 100g

    SKLADOM

    Peľ je najdokonalejšia potrava. Ide o peľ z kvetov, premenený včelami na potravu, ktorá má veľmi...

    EAN: 8588004160880

    • Cena: 2,99 € s DPH

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre